Toptan Salça

Anasayfa / Toptan Salça

Toptan Salça

Toptan Salça


Salça, Türk mutfak kültüründe ayrı bir yere sahiptir. Dünyanın farklı yerlerinde sos kıvamındayken, bizde biraz daha katı olarak üretilmektedir. Bundan dolayı üretimine çok ayrı bir özen gösterilir. Her zaman en iyi domateslerin kullanılması, lezzetinin artmasını sağlar. Organik olması önemlidir. Yani geleneksel tarımla yetiştirilmiş domateslerden elde edilmesi şarttır. Toptan salça satın alma işlemleri rahatlıkla yapılabilir. İstediğiz kadar sipariş verebilirsiniz.


Hangi Domateslerden Salça Yapılır?


Toptan salça edinmeden önce bu ürünün hikayesini bilmek gerekiyor. Domates, ülkemizin en çok ürettiği sebzelerin başında gelmektedir. Bunların hepsinin salça üretimi için uygun olduğunu söylemek çok zor. Bundan dolayı en iyileri seçilir. Her şeyden önce ürünün kendi mevsimi içerisinde toplanması şarttır. Bunun yanı sıra kırmızı renginin koyu olması önemlidir. Ayrıca içerdiği besin değeri, lezzeti ve ne kadar etli olduğu göz önünde bulundurulur. Tüm bunlara uyum sağlayan domatesler, salça üretiminde kullanılır.


Salça Nasıl Üretilir?


Salça üretimi genellikle iki farklı yol takip edilir. Bunlardan birisi kaynatma iken diğeri ise daha klasik olan güneş altında bekletmedir. Süreç ise şöyledir;

  • Tarladan taze taze toplanmış olan domatesler yıkanır.
  • Sap kısmının ayrılması gerekmektedir.
  • Genellikle dört parçaya bölündükten sonra bunun ezilmesi sağlanır.
  • Kaynatma süreci söz konusudur ve 1 ile 1.5 saat boyunca karıştırılır. Metal yerine tahta bir kaşığın kullanılması gerekir.
  • Sonrasında bunun püre olması sağlanır. 
  • İçindeki çekirdekler, özel bir süzgeçten geçirilir ve tümü ayıklanır.
  • Ardından yeteri kadar ve çok fazla olmamak kaydıyla tuzun eklenmesi gerekmektedir.
  • Bunu yeniden kaynatmak şarttır.
  • Böylelikle artık kavanozlara sıcak bir şekilde koyma vakti gelmiştir.
  • Toptan salça üretiminde güneş ışığından faydalanarak kurutulma yöntemi de dikkat çekicidir.

Organik Salça Nedir?


Toptan salça organik olduğu zaman daha fazla lezzet verir. İşte bu yüzden artık birçok kişi mevcut ürüne yönelmiştir. Organik olanın içerisinde, sonradan oluşturulmuş katkı maddeleri kesinlikle yoktur. Tamamen doğadan toplanmıştır. Tohumları hormon barındırmaz. Klasik yöntemlerle yetiştirilen domatesler kullanılır. Böylelikle gerekli vitamin korunmuş olur. Bu da insan sağlığı için büyük bir avantaj olarak tanımlanır.


Salça Nerelerde Kullanılır?


Toptan salça, yemeklerin adeta süsüdür. Geniş Türk mutfağı içerisindeki lezzetlerin büyük bir kısmında salça tercihi öne çıkar. Çorbalar buna dahildir. Tek başına salçanın kahvaltı sofralarını süslemesi de mümkündür. Bunun yanı sıra birçok kişi hazır sos almak yerine yine salçadan bunu elde eder. Organik olmasından dolayı daha popüler bir yöntemdir. Ayrıca damaklarda daha güzel bir tat bırakır.


Salçanın Ambalajlanması Nasıl Olur?


Salçanın ambalajlanması son derece önemli bir süreçtir. Buna göre genellikle kavanoz içerisine alınır ve bu şekilde satışa sunulur. Cam ya da plastik olması gerekmektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman görülmesi, özellikle bozulup bozulmadığı konusunda hemen fikir vermesi açısından önemlidir. Ağzı bir kere açılmış olan salça mutlaka buzdolabı içerisinde muhafaza edilerek tüketilmelidir.


Salçanın Faydaları Nelerdir?


Toptan salça faydaları birçok kişi tarafından bilinmez. Ancak bu ürünün kanser gibi bir hastalığı önleme konusunda oldukça iyi olduğunu hemen söylemek lazım. Vücudumuzun her daim ihtiyacı olan vitaminler yönünden de zengin bir içeriğe sahiptir. A ve C vitaminleri bunlardan bazılarıdır. B vitamini açısından da tatmin edicidir. Buna ek olarak diyabetle mücadele etme konusunda başarılıdır. Kan şekerini dengeler. Likopen ihtiyacı sadece salçadan karşılanır. Prostat problemlerini ortadan kaldırır.


Salça Çeşitleri Nasıldır?


Toptan salça çeşitleri denildiği zaman herkesin aklına hemen domates gelse de, organik bir şekilde üretilmiş kırmızı biberlerin de salça yapımında kullanıldığını eklemek gerekiyor. Buna göre özellikle acı sevenler, tercihlerini bundan yana gerçekleştirirler. Yağ biberi de denilen etli olanlardan üretilmektedir.


Toptan Salça Nasıl Alınır?


Toptan salça satın alma adına sizi sitemize bekliyoruz. Türkiye'nin en lezzetli, doğal ve güzel domatesleri kullanılarak elde edilen salça, özel bir kavanoz üzerinden satışa sunuluyor. Tüm hijyen kuralları göz önünde bulundurularak üretildi. Bunun yanı sıra ağız kısmının hava almaması adında geleneksel bir bezle kapatıldı. Toptan salça satın alma noktasında işlemlerinizi sayfamız üzerinden başlatabilirsiniz. Siparişini verdiğiniz ürün, çok kısa süre içerisinde kapınızda olacaktır.

 

HEMEN SİPARİŞ VER