Kiloyla Salça

Anasayfa / Kiloyla Salça

Kiloyla Salça

Biber ya da domatesten elde edilen salça, yemeklerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Hem tat hem de renk katar. Üretiminin başarılı, organik bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. İçermiş olduğu mineraller ve besin değerleriyle, vücuda birçok farklı faydası vardır. Kiloyla salça alımını yapmak son derece kolaydır. Sitemizden sipariş verebilirsiniz.

 

HEMEN SİPARİŞ VER.


Salça İçin Uygun Domates Hangileridir?


Salça üretimi işlemlerinde domatesin özelliklerinin hayati derecede bir öneme sahip olduğunu hemen söylemek gerekiyor. Genellikle şu tip domateslerle salça yapılır;
Organik tarımın yeniden hayat bulması, doğal tohumların ve gübrelerin sürece katılması, insan sağlığını muhafaza etme çerçevesinde çok mühimdir. 
İşte bu şekilde üretilmiş olan domatesler, salça yapımı çerçevesinde beklentileri tamamen karşılar.
Taze, olgunlaşmış, rengi kırmızı olan domatesler sayesinde en güzel salçanın yapılması mümkündür.
Elbette tadının iyi olması gerekmektedir.
Bunun yanı sıra salçaya en uygun olan domates türünün genellikle az sulu ve dış kısmının kalın olduğunu hemen ifade etmek gerekiyor.


Kaynatarak Salça Üretmek Nasıl Gerçekleştiriliyor?


Kiloyla salça satın almak oldukça basit. Bunun nasıl üretildiği konusunda çok sık tercih edilen kaynatma yönteminden bahsetmek gerekiyor. Domateslerin toplanmasından sonra bunlar tek tek yıkanır ve hemen üstünde yer alan yeşil saptan ayrılır. Sonrasında ise parçalanacaktır. Dörde bölmek en idealidir. Ardından presten geçirilir ve bu şekilde nektarı ortaya çıkar. Kaynatma bu sırada devreye giren bir süreçtir. En fazla 1.5 saat kadar bu işlem uygulanır. Sonrasında çekirdeklerinden temizlenir. Süzgeç kullanılarak yapılır. İçine bir miktar tuz eklenir. Ölçüyü tutturmak çok önemlidir. Yeni bir kaynatma sürecinden sonra ise artık ambalajlama yani kavanoz içerisine koyulmasına geçilir. 


Güneş Altında Kurutarak Salça Üretmek Nasıl Gerçekleştirilir?


Kiloyla salça, buna ek olarak güneş altında kurutma yöntemiyle de elde edilir. Elbette yine bir kaynama süreci söz konusudur ancak iki kere yapılmaz. Soğuk sistem olarak da bilinir. Ayıklanmış, yıkanmış ve parçalanmış olan domatesler, sonrasında kaynatılır ve tuzu eklenir. Böylelikle güneş altına serilebilmesi için uygun bir hale getirilmiş olacaktır. Bu noktada genellikle büyük tepsiler kullanılır ve güneş ışığından daha iyi bir şekilde faydalanması sağlanır.


Salçanın Faydaları Nelerdir?


Salçanın faydaları saymakla bitmez ve şöyle özetlemek mümkündür;
Kiloyla salça, salt yemeklere lezzet ve görünüm katma dışında, şeker problemi olan insanlar için güzel yararlar sağlar. Kanı dengelemesiyle bilinir.
Birçok farklı kanser türünün engellenebilmesi için tercih edilmektedir. Bunların içinde prostat, kolon ve göğüs kanserleri vardır. 
Çok zengin vitamin ve minerallere sahip olması, insan sağlığına katkı sağlar.
Damar duvarlarını genişlettiği için özellikle damar tıkanıklığının yaşanmasını engeller.
İçindeki lifler sayesinde sindirim daha kolay olur ve bağırsaklar iyi bir şekilde çalışır.


Salça Türleri Nelerdir?


Salça; farklı malzemelerden yapılır. Bu noktada biber ve domates olmak üzere ikiye ayrılır. İkisi de hem renk hem lezzet katar. Ancak biber salçasının daha farklı bir tat sağladığı bilinir. Bundan dolayı birçok farklı yemekte öne çıkar. Bunun yanı sıra yemeklik salça olarak bilinen bir ürün daha vardır. Bunun anlamı, sadece yemek pişirme sırasında tercih edilebilmesidir. Salça türleri arasında bir başka kavram ise organiktir. Hem sağlıklı hem de daha lezizdir. Bundan dolayı daha fazla kullanılır. Çünkü üretiminde katkı içeren kimyasallar yoktur. Kiloyla salça alımında istediğiniz gibi ihtiyacınıza göre bir tercih yapabilirsiniz.


Salça Nerelerde Kullanılır?


Yemeklere tat veren salça, daha iç açıcı ve kırmızı bir görünüm sağlamasıyla da bilinmektedir. Bu yüzden farklı birçok yemeğin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bazı yemeklerin üstüne dökülen sos ise bir başka kullanım alanı olarak dikkat çeker. Salça, ekmekle beraber, pişirilmeden ya da kızartılmadan yenilebilir.


Kiloyla Salça Alımı


Kiloyla salça satın almak adına resmi sayfamızdan işlem gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen doğal bir şekilde hazırlanmış olan ürünlerimiz, üç farklı ebattaki kavanozların içerisinde muhafaza edilir. Kullanıma göre bunlardan birisini seçebilirsiniz. Ağzı ise özel bir bezle kapatılmıştır. Etrafına ip geçirilmiştir. Hiçbir şekilde fabrikasyon süreci söz konusu değildir. İnsan eliyle toplanmış, belli aşamalardan geçirilmiştir. Böylelikle aradığınız lezzeti bulabilir, uygun fiyatlar üzerinden salçayı satın alabilirsiniz.